Hundiaasta - 2013

Selle aasta loomaks valiti üksmeelselt meie looduse üks värvikamaid kujusid ? kardetud ja austatud metsavalitseja SUSI ehk hunt.

Eestimaal elab lisaks inimesele üle kuuekümne imetaja liigi. Meie rikkalik loomariik vajab tähelepanu. Tehkem algust, ja miks mitte targa soega, kes tekitab paljudes vastuolulisi tundeid. Ettevaatliku, harva kohatavana ning peidulisena ta lausa vajab lähemat kajastamist aasta läbi.

Nüüdisaja linnastunud inimesele on üpris keerukas selgitada looduses toimuvat eluliselt ning lihtsalt, ei olda enam igapäevaselt maa ja metsaga seotud. Et ökoloogilisi seoseid kirjeldada, vajame täpsemaid näiteid ning v?rdkujusid. Hunt on selleks justkui loodud ? tema roll looduses on üheselt m?testatav. Hunt, nagu ka teised suurkiskjad, kannab tervete loomade asurkondade säilimise eest hoolt. Ei kutsuta teda asjata metsasanitariks.

Aasta looma valisid Eesti Terioloogia Selts, Looduskalender, Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts, Eestimaa Looduse Fond, Eesti Metsaselts, Tallinna Loomaaed, Eesti Loodusmuuseum ja ajakiri Looduses?ber.

Looduskalender.ee

Laul huntidest:
http://www.youtube.com/watch?v=drCfgg6f3Qw

Kalev Plink/Peep Männil ja ?Ajutine Valitsus?

an image

Pildi autor Valeri Štšerbatõh


Eesti Terioloogia Selts (ETS)

ETS on Eesti Looduseuurijate Seltsi iseseisev allüksus, mis ühendab endas elukutselisi ja harrastusteriolooge.

Seltsi ülesanne on edendada (Eesti) imetajate uurimist ja välja anda sellealaseid publikatsioone.